Slavnostní vyřazení absolventů učebních oborů VSK 2017/2018
28.6.2018

Dne 26. 6. 2018 proběhlo slavnostní vyřazení žáků učebních oborů Cukrář, Číšník-servírka, Prodavač a Aranžér. Ve zcela zaplněném kostele sv. Floriána v Krásném Březně se tleskalo žákům, z nichž někteří prospěli s vyznamenáním. Hodně štěstí do dalších let, naši milí absolventi!                            Dr. Dušan Erban, ZŘ

Úspěch žáků v mezinárodní gastronomické soutěži
24.1.2018

Na mezinárodním mistrovství ČR Gastro Junior Brno BIDFOOD CUP 2018 (18.-21.1.18) obsadila žákyně oboru Cukrář vynikající 2. místo a žák oboru Kuchař pěkné bronzové bodové pásmo. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Erban, ZŘ

Naše žákyně zvítězila na mezinárodním mistrovství České republiky v oboru Cukrář

Vloženo: 24.1.2017 | Autor: Erban | Zobrazeno: 1000x | Zatím neupraveno

Vynikajícího úspěchu dosáhla žákyně naší školy Ajpkaljeva Botakoz (třída 3C), pro nás Asma. Na právě skončeném 23. ročníku mezinárodního mistrovství České republiky mladých odborníků v oblasti gastronomie Gastro Junior Brno 2017 BIDVEST CUP zvítězila ve velmi silné konkurenci v oboru Cukrář.

Tento fantastický úspěch je podtržen nejen odbornou kvalitou Asmy, ale i její skromností a pracovním přístupem, který by měl být vzorem a příkladem k následování pro další žáky. Z mnoha cen, které Asma dostala (zahraniční zájezd, peněžní poukázka, různé odborné cukrářské a potravinářské suroviny, nástroje a knihy) nejvíce vyniká pozvání na ples „Šikovné ručičky ČR“, kde bude reprezentovat nejen sebe, ale i naši kvalitní školu. Bylo velmi emotivní sledovat, jak při slavnostním vyhlašování výsledků v zaplněném sále hotelu Voroněž téměř 400 přítomných (soutěžící žáci, pedagogický doprovod, špičkoví odborníci v řadách komisí z Asociace kuchařů a cukrářů ČR a Asociace číšníků ČR, zástupci Jihomoravského kraje, MŠMT ČR, Veletrhů Brno aj.) dlouho Asmě tleskali.

Velké blahopřání a poděkování patří nejen Asmě, ale i paní učitelce odborného výcviku Renatě Jírové, která Asmu připravovala. V kategorii Číšník-servírka skončil Jakub Staněk (třída 3KČ) v pěkném bronzovém hodnotícím pásmu. Kubu připravovala paní učitelka Bc. Pavlína Urychová. Také moc blahopřejeme a děkujeme. V celkovém hodnocení 35 zúčastněných prestižních škol obsadila naše škola velmi pěkné 9. místo, a to i přesto, že jsme z důvodu nemoci neobsadili kategorii Kuchař. V této kategorii obsadil v loňském ročníku náš žák David Šimic zlaté bodové pásmo.

Zajímavé související odkazy:

Tisková zpráva AKC ČR