15.11.2017

Zkoušky z profesní kvalifikace 65-002-H Příprava pokrmů studené kuchyně - viz Vzdělávání dospělých.

15. 11. 2017 Dr. Erban, ZŘ

Přihlášky k MZ Jaro 2018
14.11.2017

Přihlášky k maturitní zkoušce na JARO 2018 podávejte od 20.11. do 1.12.2017 od 11:00 do 15:00 u Mgr. E.Valterové. Ostatní informace jsou v sekci Maturitní zkoušky.

Eva Valterová

BARISTA JUNIOR
11.10.2017

Ve dnech 9. 11. - 10. 11. 2017 proběhl na naší škole odborný kurz BARISTA JUNIOR. Podrobněji - viz Praktické vyučování. Dr. Erban, ZŘ

Opravné závěrečné zkoušky - prosinec 2017
3.10.2017

Termíny zveřejněny v sekci Závěrečné zkoušky. Dr. Erban, ZŘ

Zlaté české ručičky – ocenění pro naši žákyni.
4.7.2017

Článek a fotky zde

Maturitní vysvědčení
16.6.2017

Dne 6 června 2017 byla předána maturitní vysvědčení úspěšným absolventům oborů Gastronomie, Ekonomika obchodu a Cestovní ruch. Celý článek zde.

Propagace školy

Vloženo: 12.2.2016 | Autor: Prochazka| Zobrazeno: 2795x |

Kurzy pro veřejnost (Velikost: 421.88 kB)

Dlouholetá spolupráce mezi školou a hypermarketem Globus

Dvanáct let funguje spolupráce mezi Střední školou obchodu, řemesel, služeb a Základní školou v Ústí nad Labem a hypermarketem Globus v Trmicích. Za tu dobu se v obchodním řetězci v rámci odborného výcviku vystřídalo na pět set žáků. Někteří se za ta léta vypracovali až na vedoucí jednotlivých úseků.

Hypermarket a škola spolupracují při praktické výuce i v tomto roce. V Globusu má v letošním školním roce odborný výcvik na pět desítek žáků oborů prodavač, pekař, cukrář, řezník, kuchař či aranžér.

V stále ještě pilotním projektu budou obě zainteresované strany pokračovat i nadále. Cílem projektu je zapojení většího počtu učňů do praxe a také jejich následné hodnocení práce. „Je zde velmi dobré zázemí, naši žáci se dostanou ke strojům a zařízením, které se používají v běžném provozu“, řekl při setkání ředitel školy Mgr. Pavel Caitaml.

„Při hodnocení jsou žáci rozděleni do pěti skupin. Ti nejšikovnější pak dostávají i finanční odměny, které nejsou zrovna malé“, nastínil motivační složku ředitel Globusu v Trmicích Karel Zeman.

Jako ocenění dlouholeté společné spolupráce obdržel ředitel školy od hypermarketu Globus certifikát, který mu za přítomnosti Dagmar Waicové, krajské zastupitelky a členky Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ÚK, předal ředitel hypermarketu Globus.

„Vzájemnou spolupráci velice vítám. Dnešní trend je vychovávat si své zaměstnance a v našem Ústeckém kraji, kde je jedna z největších nezaměstnaností, je to nutností. V podstatě jsou projekty tohoto typu jedinou cestou, jak najít pro studenty uplatnění hned po škole,“ uvedla na setkání Dagmar Waicová.

Fotogalerie k článku ZDE

Článek v Ústeckém deníku ZDE

Článek na webu Ústeckého kraje ZDE

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------