Slavnostní vyřazení žáků učebních oborů 2016/2017
4.7.2017

Článek a fotky zde

Zlaté české ručičky – ocenění pro naši žákyni.
4.7.2017

Článek a fotky zde

Maturitní vysvědčení
16.6.2017

Dne 6 června 2017 byla předána maturitní vysvědčení úspěšným absolventům oborů Gastronomie, Ekonomika obchodu a Cestovní ruch. Celý článek zde.

ZZ - září 2017 (náhradní, příp. opravný termín)
29.5.2017

Termíny uvedeny v části Závěrečné zkoušky.

Přihlášky k MZ Podzim 2017
23.5.2017

K podzimnímu termínu maturitních zkoušek se můžete přihlásit u Mgr. Valterové v termínu 21.6.-23.6.2017 od 7:30 do 15:00.

Mgr. Eva Valterová

Dobrá škola Ústeckého kraje 2015-2016
9.12.2016

V soutěži Dobrá škola Ústeckého kraje obsadila naše škola výborné 4. místo mezi odbornými školami a celkově 7. místo mezi všemi školami Ústeckého kraje (tedy i včetně gymnázií). Soutěž pořádá Krajský úřad Ústeckého kraje, zřizovatel soutěžících škol. Erban

Propagace školy

Vloženo: 12.2.2016 | Autor: Prochazka | Zobrazeno: 2548x

Kurzy pro veřejnost

Dlouholetá spolupráce mezi školou a hypermarketem Globus

Dvanáct let funguje spolupráce mezi Střední školou obchodu, řemesel, služeb a Základní školou v Ústí nad Labem a hypermarketem Globus v Trmicích. Za tu dobu se v obchodním řetězci v rámci odborného výcviku vystřídalo na pět set žáků. Někteří se za ta léta vypracovali až na vedoucí jednotlivých úseků.

Hypermarket a škola spolupracují při praktické výuce i v tomto roce. V Globusu má v letošním školním roce odborný výcvik na pět desítek žáků oborů prodavač, pekař, cukrář, řezník, kuchař či aranžér.

V stále ještě pilotním projektu budou obě zainteresované strany pokračovat i nadále. Cílem projektu je zapojení většího počtu učňů do praxe a také jejich následné hodnocení práce. „Je zde velmi dobré zázemí, naši žáci se dostanou ke strojům a zařízením, které se používají v běžném provozu“, řekl při setkání ředitel školy Mgr. Pavel Caitaml.

„Při hodnocení jsou žáci rozděleni do pěti skupin. Ti nejšikovnější pak dostávají i finanční odměny, které nejsou zrovna malé“, nastínil motivační složku ředitel Globusu v Trmicích Karel Zeman.

Jako ocenění dlouholeté společné spolupráce obdržel ředitel školy od hypermarketu Globus certifikát, který mu za přítomnosti Dagmar Waicové, krajské zastupitelky a členky Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ÚK, předal ředitel hypermarketu Globus.

„Vzájemnou spolupráci velice vítám. Dnešní trend je vychovávat si své zaměstnance a v našem Ústeckém kraji, kde je jedna z největších nezaměstnaností, je to nutností. V podstatě jsou projekty tohoto typu jedinou cestou, jak najít pro studenty uplatnění hned po škole,“ uvedla na setkání Dagmar Waicová.

Fotogalerie k článku ZDE

Článek v Ústeckém deníku ZDE

Článek na webu Ústeckého kraje ZDE

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------