PRODAVAČ 2017
9.2.2017
Srdečně vás zveme 6. dubna 2017 na již 12. ročník tradiční celostátní soutěže Prodavač 2017. Přihláška, Propozice
MÍCHANÉ NÁPOJE
9.2.2017

Dne 21. 2. 2017 pořádáme odborný seminář "Základní techniky přípravy míchaných nápojů". Seminář je pro přihlášené žáky zdarma. Přihlášky a další informace u Bc. Pavlíny Urychové.

RYBY A MOŘSKÉ PLODY
31.1.2017

Dne 16.2.2017 pořádáme pro zájemce seminář na téma: Ryby a mořské plody.

Další informace zde.  Zájemci se mohou hlásit u Moniky Fischer.

LYŽAŘSKÝ KURZ
18.1.2017

Ve dnech 13.2. až 16.2. 2017 pořádáme dojezdový lyžařský kurz.

Přečtěte si více informací.

Peter Daško

Dobrá škola Ústeckého kraje 2015-2016
9.12.2016

V soutěži Dobrá škola Ústeckého kraje obsadila naše škola výborné 4. místo mezi odbornými školami a celkově 7. místo mezi všemi školami Ústeckého kraje (tedy i včetně gymnázií). Soutěž pořádá Krajský úřad Ústeckého kraje, zřizovatel soutěžících škol. Erban

AR JUNIOR 2016 – vítězíme v celostátní odborné soutěži oboru Aranžér!
28.11.2016

Podrobnosti včetně fotek v sekci:

O škole - Akce školy - Soutěže

Vítězíme v celostátní cukrářské soutěži!
7.10.2016

Podrobnosti včetně fotek v sekci: O škole – Akce školy – Soutěže

Propagace školy

Vloženo: 12.2.2016 | Autor: Prochazka | Zobrazeno: 2229x

Kurzy pro veřejnost

Dlouholetá spolupráce mezi školou a hypermarketem Globus

Dvanáct let funguje spolupráce mezi Střední školou obchodu, řemesel, služeb a Základní školou v Ústí nad Labem a hypermarketem Globus v Trmicích. Za tu dobu se v obchodním řetězci v rámci odborného výcviku vystřídalo na pět set žáků. Někteří se za ta léta vypracovali až na vedoucí jednotlivých úseků.

Hypermarket a škola spolupracují při praktické výuce i v tomto roce. V Globusu má v letošním školním roce odborný výcvik na pět desítek žáků oborů prodavač, pekař, cukrář, řezník, kuchař či aranžér.

V stále ještě pilotním projektu budou obě zainteresované strany pokračovat i nadále. Cílem projektu je zapojení většího počtu učňů do praxe a také jejich následné hodnocení práce. „Je zde velmi dobré zázemí, naši žáci se dostanou ke strojům a zařízením, které se používají v běžném provozu“, řekl při setkání ředitel školy Mgr. Pavel Caitaml.

„Při hodnocení jsou žáci rozděleni do pěti skupin. Ti nejšikovnější pak dostávají i finanční odměny, které nejsou zrovna malé“, nastínil motivační složku ředitel Globusu v Trmicích Karel Zeman.

Jako ocenění dlouholeté společné spolupráce obdržel ředitel školy od hypermarketu Globus certifikát, který mu za přítomnosti Dagmar Waicové, krajské zastupitelky a členky Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ÚK, předal ředitel hypermarketu Globus.

„Vzájemnou spolupráci velice vítám. Dnešní trend je vychovávat si své zaměstnance a v našem Ústeckém kraji, kde je jedna z největších nezaměstnaností, je to nutností. V podstatě jsou projekty tohoto typu jedinou cestou, jak najít pro studenty uplatnění hned po škole,“ uvedla na setkání Dagmar Waicová.

Fotogalerie k článku ZDE

Článek v Ústeckém deníku ZDE

Článek na webu Ústeckého kraje ZDE

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------