Slavnostní vyřazení žáků učebních oborů 2016/2017
4.7.2017

Článek a fotky zde

Zlaté české ručičky – ocenění pro naši žákyni.
4.7.2017

Článek a fotky zde

Maturitní vysvědčení
16.6.2017

Dne 6 června 2017 byla předána maturitní vysvědčení úspěšným absolventům oborů Gastronomie, Ekonomika obchodu a Cestovní ruch. Celý článek zde.

ZZ - září 2017 (náhradní, příp. opravný termín)
29.5.2017

Termíny uvedeny v části Závěrečné zkoušky.

Přihlášky k MZ Podzim 2017
23.5.2017

K podzimnímu termínu maturitních zkoušek se můžete přihlásit u Mgr. Valterové v termínu 21.6.-23.6.2017 od 7:30 do 15:00.

Mgr. Eva Valterová

Dobrá škola Ústeckého kraje 2015-2016
9.12.2016

V soutěži Dobrá škola Ústeckého kraje obsadila naše škola výborné 4. místo mezi odbornými školami a celkově 7. místo mezi všemi školami Ústeckého kraje (tedy i včetně gymnázií). Soutěž pořádá Krajský úřad Ústeckého kraje, zřizovatel soutěžících škol. Erban

Vloženo: 14.11.2014 | Autor: admin | Zobrazeno: 2262x

Škola zahájila svou činnost 12. října 1956 jako Učňovská škola. Výuka byla prováděna v oborech prodavač potravin, textilního zboží, masných výrobků a kuchař.
Bylo vytvořeno pět tříd se 185 žáky. Škola byla umístěna v zámečku v Brné. Postupně se počet žáků zvyšoval a učilo se např. v budově pošty na Střekově, v restauraci Srdíčko v Brné i na jiných pronajatých místech. Došlo též k rozšíření nabídky učebních oborů – přibyly obory číšník, lakýrník kovů, frézař. Učilo se na sedmi místech ve městě, což bylo organizačně velmi obtížné.
Od dubna 1965 se začíná vyučovat v budově v Krásném Březně, i když nadále zůstávají některá elokovaná pracoviště. Ve školním roce 1965/1966 se vyučuje ve 14 učebnách v Krásném Březně a ve čtyřech učebnách v Brné.
Škola má 766 žáků v 31 třídách, nabízí výuku v oborech soustružník kovů, frézař, mechanik měřící a regulační techniky, malíř pokojů, lakýrník, tkadlena, pekař, cukrář, prodavač smíšeného zboží, potravinářského zboží, průmyslového zboží, kuchař a číšník.
Od září 1966 jsou všechny učebny v budově v Krásném Březně.
Struktura učebních oborů se postupně vyvíjela, ubývalo technických a stavebních oborů, škola se postupně profilovala směrem ke společnému stravování, obchodu a potravinářství.
Ve školním roce 1976/1977 škola nabízela výuku v oborech pekař, cukrář, tkadlec, prodavač smíšeného, potravinářského a průmyslového zboží, kuchař a číšník. Škola měla 20 tříd s 523 žáky.
V souladu s rozvojem naší vzdělávací soustavy se rozvíjela i naše škola. Od školního roku 1979/1980 se z učňovské školy stalo Střední odborné učiliště. Pod tímto názvem škola existovala až do 30.06.1994. Po celé toto období byly nejdůležitějšími obory prodavač různých zaměření, cukrář a pekař. Po roce 1991 se škola vrátila k oborům kuchař, číšník, přibyl obchodník a aranžér.
Od roku 1984 se SOU stalo rezortním učilištěm pod Ministerstvem obchodu a cestovního ruchu ČR, řízeným Institutem obchodní výchovy Praha. V roce 1990 získala škola právní subjektivitu. Po vydání kompetenčního zákona v roce 1992 SOU získalo nového zřizovatele – Ministerstvo hospodářství ČR.
V roce 1994 byla vytvořena Integrovaná střední škola obchodní, která zahrnovala bývalé SOU a nově vytvořenou SOŠ. Novým zřizovatelem se stalo MŠMT ČR.
Škola se zapojila do mezinárodního programu PHARE – VET.
K tradičním oborům bývalého SOU přibylo nástavbové studium pro vyučené žáky ukončené maturitou a čtyřleté studijní obory management obchodu a služeb a management cestovního ruchu, obory ukončené maturitní zkouškou.
Od školního roku 1997/1998 nesla škola nový název Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, zřizovatelem školy bylo MŠMT ČR, od roku 2001 Ústecký kraj.
Od 01.01.2006 škola změnila název na Střední škola obchodu a služeb , Ústí nad Labem, Keplerova 7, příspěvková organizace. Vyučovala žáky v učebních oborech kuchař, číšník, cukrář, prodavač – smíšené zboží a aranžér, dále ve studijních oborech management cestovního ruchu, obchodně podnikatelská činnost, informatika v ekonomice a v nástavbovém studiu podnikání pro absolventy tříletých učebních oborů. Od 01.01. 2009 škola zahájila výuku podle školních vzdělávacích programů. Od 01.09. 2010 nabízela žákům nový studijní obor 65-41-L/01 Gastronomie.
Škola několik let pracovala v řadě projektů v rámci ČR i zahraničních. Zapojila se do programů PHARE-CBC, Leonardo da Vinci a Socrates, nově potom POLIS, SROP, Mládež, INTERREG IIIA…aj
Od 01.09.2012 se škola sloučila se Střední školou a Základní školou v Trmicích. Sloučená škola nese název – Střední škola obchodu, řemesel, služeb a Základní škola, Ústí nad Labem, příspěvková organizace. Sídlem školy je Keplerova 7, 400 07 Ústí nad Labem. Oborová nabídka školy zůstala zachována (viz obory), činnosti a aktivity školy se nezměnily, výuka probíhá v budově školy v Keplerově ulici a na OP Masarykova 10 v Ústí nad Labem. Škola nadále pokračuje v projektové činnosti (ekologie, prevence, multikultura, OPVK, Leonardo da Vinci…). V organizačním schématu sloučené školy je naše škola označena jako Vzdělávací středisko Keplerova (VS Keplerova).