PRODAVAČ 2017
9.2.2017
Srdečně vás zveme 6. dubna 2017 na již 12. ročník tradiční celostátní soutěže Prodavač 2017. Přihláška, Propozice
MÍCHANÉ NÁPOJE
9.2.2017

Dne 21. 2. 2017 pořádáme odborný seminář "Základní techniky přípravy míchaných nápojů". Seminář je pro přihlášené žáky zdarma. Přihlášky a další informace u Bc. Pavlíny Urychové.

RYBY A MOŘSKÉ PLODY
31.1.2017

Dne 16.2.2017 pořádáme pro zájemce seminář na téma: Ryby a mořské plody.

Další informace zde.  Zájemci se mohou hlásit u Moniky Fischer.

LYŽAŘSKÝ KURZ
18.1.2017

Ve dnech 13.2. až 16.2. 2017 pořádáme dojezdový lyžařský kurz.

Přečtěte si více informací.

Peter Daško

Dobrá škola Ústeckého kraje 2015-2016
9.12.2016

V soutěži Dobrá škola Ústeckého kraje obsadila naše škola výborné 4. místo mezi odbornými školami a celkově 7. místo mezi všemi školami Ústeckého kraje (tedy i včetně gymnázií). Soutěž pořádá Krajský úřad Ústeckého kraje, zřizovatel soutěžících škol. Erban

AR JUNIOR 2016 – vítězíme v celostátní odborné soutěži oboru Aranžér!
28.11.2016

Podrobnosti včetně fotek v sekci:

O škole - Akce školy - Soutěže

Vítězíme v celostátní cukrářské soutěži!
7.10.2016

Podrobnosti včetně fotek v sekci: O škole – Akce školy – Soutěže

Vloženo: 14.11.2014 | Autor: admin | Zobrazeno: 2042x

Škola zahájila svou činnost 12. října 1956 jako Učňovská škola. Výuka byla prováděna v oborech prodavač potravin, textilního zboží, masných výrobků a kuchař.
Bylo vytvořeno pět tříd se 185 žáky. Škola byla umístěna v zámečku v Brné. Postupně se počet žáků zvyšoval a učilo se např. v budově pošty na Střekově, v restauraci Srdíčko v Brné i na jiných pronajatých místech. Došlo též k rozšíření nabídky učebních oborů – přibyly obory číšník, lakýrník kovů, frézař. Učilo se na sedmi místech ve městě, což bylo organizačně velmi obtížné.
Od dubna 1965 se začíná vyučovat v budově v Krásném Březně, i když nadále zůstávají některá elokovaná pracoviště. Ve školním roce 1965/1966 se vyučuje ve 14 učebnách v Krásném Březně a ve čtyřech učebnách v Brné.
Škola má 766 žáků v 31 třídách, nabízí výuku v oborech soustružník kovů, frézař, mechanik měřící a regulační techniky, malíř pokojů, lakýrník, tkadlena, pekař, cukrář, prodavač smíšeného zboží, potravinářského zboží, průmyslového zboží, kuchař a číšník.
Od září 1966 jsou všechny učebny v budově v Krásném Březně.
Struktura učebních oborů se postupně vyvíjela, ubývalo technických a stavebních oborů, škola se postupně profilovala směrem ke společnému stravování, obchodu a potravinářství.
Ve školním roce 1976/1977 škola nabízela výuku v oborech pekař, cukrář, tkadlec, prodavač smíšeného, potravinářského a průmyslového zboží, kuchař a číšník. Škola měla 20 tříd s 523 žáky.
V souladu s rozvojem naší vzdělávací soustavy se rozvíjela i naše škola. Od školního roku 1979/1980 se z učňovské školy stalo Střední odborné učiliště. Pod tímto názvem škola existovala až do 30.06.1994. Po celé toto období byly nejdůležitějšími obory prodavač různých zaměření, cukrář a pekař. Po roce 1991 se škola vrátila k oborům kuchař, číšník, přibyl obchodník a aranžér.
Od roku 1984 se SOU stalo rezortním učilištěm pod Ministerstvem obchodu a cestovního ruchu ČR, řízeným Institutem obchodní výchovy Praha. V roce 1990 získala škola právní subjektivitu. Po vydání kompetenčního zákona v roce 1992 SOU získalo nového zřizovatele – Ministerstvo hospodářství ČR.
V roce 1994 byla vytvořena Integrovaná střední škola obchodní, která zahrnovala bývalé SOU a nově vytvořenou SOŠ. Novým zřizovatelem se stalo MŠMT ČR.
Škola se zapojila do mezinárodního programu PHARE – VET.
K tradičním oborům bývalého SOU přibylo nástavbové studium pro vyučené žáky ukončené maturitou a čtyřleté studijní obory management obchodu a služeb a management cestovního ruchu, obory ukončené maturitní zkouškou.
Od školního roku 1997/1998 nesla škola nový název Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, zřizovatelem školy bylo MŠMT ČR, od roku 2001 Ústecký kraj.
Od 01.01.2006 škola změnila název na Střední škola obchodu a služeb , Ústí nad Labem, Keplerova 7, příspěvková organizace. Vyučovala žáky v učebních oborech kuchař, číšník, cukrář, prodavač – smíšené zboží a aranžér, dále ve studijních oborech management cestovního ruchu, obchodně podnikatelská činnost, informatika v ekonomice a v nástavbovém studiu podnikání pro absolventy tříletých učebních oborů. Od 01.01. 2009 škola zahájila výuku podle školních vzdělávacích programů. Od 01.09. 2010 nabízela žákům nový studijní obor 65-41-L/01 Gastronomie.
Škola několik let pracovala v řadě projektů v rámci ČR i zahraničních. Zapojila se do programů PHARE-CBC, Leonardo da Vinci a Socrates, nově potom POLIS, SROP, Mládež, INTERREG IIIA…aj
Od 01.09.2012 se škola sloučila se Střední školou a Základní školou v Trmicích. Sloučená škola nese název – Střední škola obchodu, řemesel, služeb a Základní škola, Ústí nad Labem, příspěvková organizace. Sídlem školy je Keplerova 7, 400 07 Ústí nad Labem. Oborová nabídka školy zůstala zachována (viz obory), činnosti a aktivity školy se nezměnily, výuka probíhá v budově školy v Keplerově ulici a na OP Masarykova 10 v Ústí nad Labem. Škola nadále pokračuje v projektové činnosti (ekologie, prevence, multikultura, OPVK, Leonardo da Vinci…). V organizačním schématu sloučené školy je naše škola označena jako Vzdělávací středisko Keplerova (VS Keplerova).